Czy Bóg różnych religii to ten sam Bóg?

wpis w: Bez kategorii | 0

Kolejny wykład zorganizowany przez Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej przyciągnął tłumy. Odbył się on 19 lutego 2018r w auli Świdnickiego Seminarium Duchownego. To już trzecia prelekcja z cyklu spotkań w ramach programu „Drogami wiary i rozumu” na której nie zabrakło także członków oddziału KSM z Głuszycy  wraz z ksiedzem asystentem.

Prelegentem spotkania był ks. prof. dr hab. Bogdan Ferdek, specjalista w zakresie teologii dogmatycznej. Podjął On próbę odpowiedzi na pytanie „czy Bóg różnych religii jest tym samym Bogiem”.
Ks. prof. na początku pokazał jak ukazują Boga przedstawiciele chrześcijaństwa, islamu, buddyzmu, hinduizmu. Następnie przeszedł do pluralistycznej teologii religii, która głosi, że Bóg objawił się w różnych kulturach różnym ludziom. W trzecim, ostatnim, punkcie wykładu ksiądz prelegent jednoznacznie stwierdził, odpowiadając na pytanie zadane w temacie, że Bóg różnych religii nie jest tym samym Bogiem. Odnosząc się m.in. do relacji panujących w Trójcy Świętej oraz wyraźnych różnic między religiami stwierdził, że jest to niemożliwe.

Ostatni wykład z cyklu „Drogami wiary i rozumu” odbędzie się 4 VI 2018 o godzinie 17.00 w budynku WSD w Świdnicy.

Komentarze zostały wyłączone.