Ogólnopolska Sesja Zarządów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Wałbrzychu

wpis w: Bez kategorii | 0

Od 27 do 29 września w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas tego weekendu młodzież z całej Polski obradowała nad sprawami bieżącymi stowarzyszenia oraz planami na kolejne miesiące.

Najważniejszymi aspektami spotkania Krajowej Rady były: stworzenie i prezentacja aplikacji “Dobra”,omówienie „Manfesto” i przebieg projektu “Środowisko Młodzieży”, akcja “Przerwany Marsz”, oferta Sanatoriów Dolnośląskich, referat o. Stanisława Jaromiego o współczesnej ochronie przyrody w perspektywie franciszkańskiej i Pawła Górskiego, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu o społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych. Inauguracja akcji “Polak z sercem”, Inkubator Organizacji Młodzieżowych Młodzi 4.0. Wystąpienie Prezesa Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – ks. Dariusza Kowalczyka.

W trakcie trzech dni obradowania dla reprezentantów diecezji nie mogło zabraknąć codziennej Mszy Świętej, w której uczestniczył ordynariusz diecezji Biskup Ignacy Dec. KSM Diecezji Świdnickiej zadbał także o rozwój historyczno-kulturalny zabierając uczestników do Podziemnego Miasta Osówka w Głuszycy, po której oprowadzał sam Pan Prezes Zdzisław Łazanowski. Obrady zakończono w niedzielę wspólnym obiadem, po którym wszyscy młodzi rozjechali się do swoich diecezji. Kolejna Sesja Ogólnopolska zaplanowana jest na pierwszy kwartał nowego roku kalendarzowego w Łodzi.

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z księdzem Asystentem składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia: Pani Dorocie Barańskiej z Hotelu i Restauracji Maria w Wałbrzychu, Sanatoriom Dolnośląskim – Prezesowi Tomaszowi Maciejowskiemu, Panu Mirosławowi Jaroszowi, Panu Zdzisławowi Łazanowskiemu, Burmistrzowi Głuszycy – Romanowi Głodowi. Panu Arturowi Marlindze, Panu Pawłowi Ostrkowi, Pani Joannie Szymańskiej, Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy, Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie – Zdroju, Prezydium Krajowej Rady KSM na czele z ks. Andrzejem Lubowickim.

„Projekt został dofinansowany w ramach konkursu SPOŁECZNIEODPOWIEDZIALNI, współfinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich EDYCJA 2018-2019. Operatorem projektu jest Fundacja „Katolicka Inicjatywa Berit” w Głuszycy”

Komentarze zostały wyłączone.