Parafianie z Nowej Rudy-Słupca, Dziećmorowic i Głuszycy mają otwarte na innych serducha

wpis w: Bez kategorii | 0

„Polak z sercem” to inicjatywa, której celem jest wsparcie potrzebujących Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie i w tą akcję włączył się KSM Diecezji Świdnickiej. Od 11 do 24 listopada w trzech parafiach zbierana została żywność z długim terminem ważności (w tym mąka, cukier, makaron, herbata i konserwy), środki chemiczne (m.in. proszki do prania, szampony, mydła, pieluchy) oraz artykuły szkolne i biurowe, a także gry edukacyjne w celu wyposażenia świetlic dla dzieci i młodych na Kresach.

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się do akcji i zebraliśmy ponad 150 kg artykułów spożywczych, chemicznych i szkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do akcji i przynosiły dary do naszych parafii.
W szczególności podziękowania należą się Wojciechowi Budniakowi, Alicji Bawoł, Magdalenie Mucha, ks. Bartoszowi Tusińskiemu oraz ks. Kamilowi Osieckiemu, którzy to wszystko policzyli i zapakowali do kartonów. W przyszłym roku chcielibyśmy zaangażować więcej parafii oraz szkół do włączenia się w akcję – relacjonuje diecezjalny koordynator akcji Klaudia Chętkowska.

Ksiądz Jakub Klimontowski dodaje, że nadchodzący czas Świąt Narodzenia Pańskiego jeszcze bardziej motywuje do tego, by dzielić się tym co mamy z innymi, ponieważ dzielenie się dobrem zawsze przynosi większe owoce niż zatrzymanie tego dobra tylko dla siebie.

Komentarze zostały wyłączone.