Zebranie Krajowej Rady w Gnieźnie

wpis w: Aktualności | 0

W Gnieźnie w dniach od 23 do 25 lutego 2024r., odbyło się zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w trakcie której dokonano wybory na nowego przewodniczącego Krajowej Rady oraz nowe Prezydium XVI kadencji.

Zjazd jest okazja by zarządu diecezjalne się lepiej poznały, dlatego na początku obrad było przywitanie i przedstawienie delegacji diecezjalnych, a później udaliśmy się na Mszę Świętą i Drogę Krzyżową.

Drugi dzień był niezmiernie pracowity, kontynuowanie obrad i dyskusja nad sprawozdaniami. A w czasie wyborów Nowym Przewodniczącym Prezydium został druh Adam Sołtys z Diecezji Tarnowskiej. Omawiane były również plany na przyszłość i kolejne działania. Między innymi poruszono kwestię Roku Jubileuszowego oraz XXX – lecia KSM w Polsce.

Oczywiście był czas także na zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej i Koncert Pasyjny.

W Zebraniu Krajowej Rady KSM brali udział także przedstawiciele Diecezji Świdnickiej: Kinga Stawińska – prezes KSM Diecezji Świdnickiej, Weronika Jarosz – delegat KSM Diecezji świdnickiej, oraz ks. Jakub Klimontowski – asystent diecezjalny KSM Diecezji Świdnickiej.

Zdjęcia: KSM Diecezji Świdnickiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce.

Komentarze zostały wyłączone.