Rekolekcje wielkopostne

wpis w: Aktualności | 0

Czas Wielkiego Postu to wyjątkowy czas, ponieważ w tym okresie przypominamy sobie o zbawczych wydarzeniach, które miały miejsce ponad 2 tyś. lat temu. Aby dobrze przygotować się do tych wydarzeń uczestniczymy w rekolekcjach wielkopostnych. Takie rekolekcje odbyły się dla KSM-u Diecezji Świdnickiej w Kudowie – Zdroju u sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny.

Rozpoczęły się w piątek 29 marca, a zakończyły w niedziele 30 marca. Prowadzącym rekolekcje był ks. dr Paweł Kilimnik, który starał się na konferencjach przypomnieć czym są dla nas rekolekcje. Odwoływał się do Środy Popielcowej, do początku okresu Wielkiego Postu. Ks. Paweł powiedział: „Wielki Post jest czasem, kiedy Pan Bóg mówi więcej do człowieka. Wielki Post jest po to, aby człowiek na nowo zaczął żyć. Pan Bóg chce do nas mówić, aby się w nas coś działo”.

Fundamentalnym pytaniem w czasie tych rekolekcji było „Kim jestem?”. Jak twierdził ks. Paweł, trzeba zadać sobie to pytanie i odpowiedzieć na nie. W czasie tych duchowych rozważań nie zabrakło również innych atrakcji: wspólna modlitwa brewiarzowa, posiłki i wyjście do Kaplicy Czaszek w Kudowie – Zdroju Czermnej, gdzie zaopiekował się nami ks. dr Damian Fleszar. Bóg zapłać! 

ks. Jacek Piskrzyński

 

Komentarze zostały wyłączone.