Diecezjalne spotkanie młodzieży w Wałbrzychu

wpis w: Aktualności | 0
 Św. Jan Paweł  II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, odbywają się one co kilka lat, ale co roku mają miejsce w diecezjach tak też było 8 kwietnia, gdzie odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży z Mszą Świętą upamiętniającą święty pontyfikat Jana Pawła II.
Twarzami dnia skupienia były dwie kobiety: bł. Karolina Kózkówna i zamordowana na początku roku Helena Kmieć. Nie mogło zabraknąć członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które było współorganizatorem tego spotkania.

Pierwszą prelekcję wygłosili ks. Janusz Wilk i Ania Zenka z Legnicy, którzy opowiedzieli o patronce KSM. Nie było by nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Ania opowiedziała w swoim świadectwie o porwaniu, którego była ofiarą i o cudzie bł. Karoliny.  Uczestnicy dostali także  poświęcone różańce z bł. Karoliną.

Następnie odbyła się Adoracja, a po niej KSM przedstawił krótką pantomimę, która opowiadała o skutkach grzechu jak i nawróceniu. Po nich głos zabrał Salwatorski Ośrodek Misyjny, który pokazał czym są Misje i zachęcał do wyjazdu na nie. Nie brakowało też muzycznych akcentów w wykonaniu bielawskiej grupy „Magnificat”.

Msza Święta odbyła się pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca na wałbrzyskim stadionie Aqua Zdroju, aby uczcić dwunastą rocznicę odejścia do wieczności Jana Pawła II. Przeżycia duchowe oraz przytoczone przesłanie Ojca Świętego dotyczące prawdziwego chrześcijańskiego życia głęboko zapadły w sercach młodych uczestników.

/J/K

Komentarze zostały wyłączone.