Festiwal młodych w Wambierzycach

wpis w: Aktualności | 0

„Light for life” pod takim hasłem odbył się wrześniowy festiwal młodych w ubiegłą sobotę. Młodzi z całej Diecezji zjechali się do Wambierzyc, by wspólnie oddać cześć Panu Bogu. Mimo kapryśnej pogody w festiwalu wzięło udział ponad 2100 osób.

Organizatorzy bardzo postarali się, aby uczestnicy aktywnie spędzili ten czas. Zostały zorganizowane 4 strefy: Strefa Sportowa – Sporty walki uczą pokory, wytrwałości, wszystkiego tego co umacnia naszą wiarę. W czasie prowadzonych warsztatów, Bebson Gold Team Bielawa przybliżył techniki sztuk walki oraz opowiedział świadectwo życia i wiary. Strefa Taneczna – Taniec wyraża duszę, przez to stając się narzędziem wiary. W trakcie warsztatów tanecznych młodzi wychwalali Boga swoją ekspresją i radością. Strefa Wolności – Tym co najbardziej oddala nas od Bożej miłości są zniewolenia. W trakcie prowadzonych zajęć można było dowiedzieć się, jak odnaleźć właściwą ścieżkę do walki z nimi. Ostatnią strefa była Strefa Relacji – Narzeczeństwo to błogosławiony, choć pełen wyzwań, czas w życiu każdego człowieka. Uczestnicy dowiedzieli się jak budować relację w związku i pięknie przeżywać okres narzeczeństwa.

Droga Krzyżowa została przygotowana przez Duszpasterstwo Młodzieży Katharsis, która pozwoliła przez chwilę zatrzymać się nad słabościami, z którymi każdy z uczestników musi się zmierzyć. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zadbało o ciepły posiłek, napoje oraz przebieg wydarzenia. Wszystko to sprawiło, że radości i siły walki z przeciwnościami nie udało się zatrzymać w namiotach, czy na przygotowanej scenie i rozlały się one po całym terenie Wambierzyckiej bazyliki, kulminując się na ostatnim z punktów – koncercie Dobromira „Mak” Makowskiego i zespołu „niemaGotu”, gdzie młodzi ludzie wychwalali Boga tańcem oraz śpiewem, tym samym utwierdzając słowa Papieża Franciszka, że chrześcijanie nie są smutnymi ludźmi.

/K

Foto: Gość Świdnicki, ŚDM Wałbrzych

 

Komentarze zostały wyłączone.