„Idźcie i Głoście – czyńcie uczniów”

wpis w: Aktualności | 0

Od czterech lat w Diecezji Świdnickiej organizowane są rekolekcje ewangelizacyjne dla kapłanów, sióstr zakonnych oraz osób świeckich. W tym roku hasłem przewodnim były słowa św. Marka Apostoła Ewangelisty „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”.

W sobotę 14 października w Ząbkowicach Śląskich rekolekcje przeznaczone były dla młodzieży, które poprowadzili Jose Prado Flores, pochodzący z Meksyku, teolog katolicki oraz założyciel Międzynarodowej Sieci Szkół Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja oraz John Paul z Malezji, który wraz z ks. Jakubem Stanieckim przyjechał z Gubina. Zachęcali oni, aby sięgać i głosić Słowo Boże, ponieważ kiedy Jezus dotyka serca młodego mężczyzny czy młodej dziewczyny, to są oni zdolni do naprawdę wielkich dzieł, jak mówi Papież Franciszek.

Wolontariusze z KSM i Wspólnoty Magnificat wraz z organizatorami zadbali o cały przebieg wydarzenia. Poza konferencjami i Mszą Świętą były również wspólne tańce i zabawa. Wszystko to, po to, aby Słowo Pana nie straciło na wartości w życiu młodego człowieka.

/K

Komentarze zostały wyłączone.