Koncert Uwielbienia „Sygnał Miłosierdzia”

wpis w: Aktualności | 0

Dnia 31 maja – w uroczystość Bożego Ciała – w Nowej Rudzie – Słupiec, odbył się Koncert Uwielbienia „Sygnał Miłosierdzia”. Na jednej scenie wystąpiło wspólnie 100 muzyków z naszej diecezji, którzy publicznie uwielbiali obecność Żywego Boga.

Oprawa koncertu została zaaranżowana specjalnie na tę okazję przez profesjonalnych muzyków.  Sekcją wokalną dowodziła Pani Katarzyna Mąka, dyrygentka Kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Glacensis, natomiast sekcję instrumentalną przygotował  Pan Kacper Birula, dyrygent, dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy. Całe spotkanie prowadził gospodarz ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn. Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej kolejności nasze uwielbienie miało charakter koncertowy. Na jednej scenie wystąpili wspólnie: Chór Parafialny Cantabo Dominum z Nowej Rudy – Słupiec, Chór Kameralny Concerto Glacensis z Kłodzka, Zespół Exodus z Kłodzka, uczniowie Szkoły Muzycznej z Ząbkowic Śląskich, orkiestra symfoniczna Społecznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Świdnicy, oraz  muzycy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji, wraz z przyjaciółmi. Każda pieśń była poprzedzona zapowiedzią oraz rozmyślaniem nad naszą wiarą i relacją z Chrystusem. Następnie o godzinie 20:20 rozpoczęła się druga część spotkania – adoracja. Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie w przepięknej procesji, wraz z pochodniami oraz flagami, przybył do zgromadzonych wiernych.

Dla każdego z nas był to czas  pełen chwały i mocy, w którym publicznie uwielbiliśmy obecność Żywego Boga w nas, naszych rodzinach i wspólnotach. Nasze spotkanie zakończyliśmy o godz 21:00 odśpiewując Apel Jasnogórski. Dziękujemy KSM-owiczom z wszystkich oddziałów, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, poświęcając swój czas, oraz dzieląc się swoimi talentami. Do zobaczenia za rok!

GOTÓW?

Komentarze zostały wyłączone.