„Miłość doda Ci skrzydeł”

wpis w: Aktualności | 0
 Następnego dnia podczas Mszy Świętej młodzież poruszyła temat miłości nieprzyjaciół oraz umiejętności przebaczania. Tuż po śniadaniu ks. Jakub Klimontowski rozpoczął konferencję od przeczytania fragmentu Pisma Świętego. W swoich rozważaniach skupił się na lęku w miłości , jego przyczynach oraz niedoskonałościach. Poruszył również temat problemów tworzenia związków z osobami, które mają wykrzywiony obraz miłości lub nie posiadali odpowiedniego wzorca miłości w domach. Swoje przemówienie wzbogacał licznymi anegdotkami z życia swojego rodzeństwa oraz rodziców.

Kolejnym punktem dnia były warsztaty. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup, które miały za zadanie zastanowić się nad nowymi inicjatywami, które jako KSM mogliby podjąć zarówno w parafiach jak i na terenach całych diecezji. Po obiedzie dotarł kolejny rekolekcjonista ks. Marcin Dolak ojciec duchowny WSD w Świdnicy. Swoją pierwszą konferencję rozpoczął od przeczytania fragmentu Hymnu o Miłości z 1 Listu do Koryntian. Opowiedział młodym słuchaczom o definicjach miłości, jej etapach oraz wyjaśnił dlaczego nie powinno się mieszkać razem przed ślubem. Przestrzegał przed „chodzeniem na skróty” i pomijaniem kolejnych bardzo ważnych etapów każdego związku.

Po krótkiej przerwie, obyła się druga konferencja skoncentrowana na wierze i ważności wiary w miłości. Ta prelekcja była interesującą podróżą przez najważniejszych filozofów oraz chrześcijańskich pisarzy. Pod koniec zaproszony rekolekcjonista przedstawił świadectwo swojej wiary, oraz argumenty „za” istnieniem Pana Boga. Wieczorem, przed odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego, młodzież spotkała się, by razem podsumować dzień i wykonać rachunek sumienia.

Ostatni dzień pasjonujących rekolekcji  rozpoczął się Mszą Świętą. Podczas homilii ks. Mariusz z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zwrócił szczególną uwagę na dzielenie się owocami KSM-owych rekolekcji w swoich domach czy parafiach.  Zachęcał również do angażowania się w różne inicjatywy w swoim otoczeniu, zaznaczając , że najważniejszym aspektem działania  młodego  KSM-owicza jest rozwój duchowy, a co za tym idzie również dawanie żywego przykładu działalności Boga. Po wspólnym obiedzie, uczestnicy pełni optymizmu wrócili do swoich domów, by z zapałem służyć Bogu i Ojczyźnie. Z wdzięcznym hasłem kolegi ks. Marcina: „Alleluja i do przodu!”

/W

 

Komentarze zostały wyłączone.