„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem” – nasze Dni Skupienia

wpis w: Aktualności | 0

25 listopada w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla, obchodziliśmy swoje święto patronalne razem z Akcją Katolicką. Tradycyjnie na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, przyjęliśmy w swój poczet nowych prawowitych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Uroczyście przyrzekli Oni, pracować nas sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Ten wyjątkowy dla każdego KSM-owicza czas, poprzedzały dwudniowe Dni Skupienia, które odbyły się w Ośrodku Rekolekcyjno – Wypoczynkowym Caritas w Zagórzu Śląskim, pod hasłem „Idźcie i Głoście”. Podczas tego spotkania nasz Asystent Diecezjalny ks. Jakub Klimontowski, zwrócił uwagę na to, że bycie KSM-owiczem to ogromna odpowiedzialność. KSM zobowiązuje nie tylko do działania, ale przede wszystkim do nieustannej pracy nad sobą. Oprócz aspektu duchowego, nie zabrakło również czasu na rekreacje i trochę historii. Odwiedziliśmy Zamek Grodno, który położony jest w Zagórzu Śląskim na Górze Choina. Początki tego urokliwego miejsca sięgają czasów Piastów Śląskich.

W tym roku również dobiegła końca dwuletnia kadencja naszego Zarządu Diecezjalnego. Po udzieleniu absolutorium staremu zarządowi, przystąpliśmy do wyborów. Funkcje Prezesa na kolejne dwa lata kadencji objęła Justyna Pawłowska. Składamy serdeczne gratulacje Pani Prezes jaki i  wszystkim nowo wybranym osobom oraz życzymy potrzebnych łask Bożych na dalsze działanie w Służbie Bogu i Ojczyźnie. Mamy również, przyjemność poinformować, że podczas tegorocznego święta patronalnego został powołany w nasze szeregi nowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szczawnie Zdroju.

Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania tegorocznych Dni Skupienia – ks. Jakubowi Górskiemu za przygotowanie dla nas Adoracji Najświętszego Sakramentu, ks. Grzegorzowi Umińskiemu – za wygłoszenie konferencji, o tym jak głosić Ewangelie w dzisiejszym świecie, panu Lechowi Dokowiczowi za podzielenie się z nami świadectwem swojego życia, a w szczególności naszemu Asystentowi Diecezjalnemu ks. Jakubowi Klimontowskiemu za Jego wsparcie i zaangażowanie w nasz duchowy rozwój. Dziękujemy również Panu Krzysztofowi Kotowiczowi i Panu Jackowi Pawlikowi za udostępnienie nam zdjęć z przyrzeczeń.

 

 

 

Komentarze zostały wyłączone.