Walka o puchar KSM

wpis w: Aktualności | 0

W minioną sobotę ok. 80 młodych osób z naszej diecezji zgromadziło się w hali sportowej, by wspólnie walczyć o pierwsze miejsce w V Turnieju Piłki Siatkowej Wspólnot Młodzieżowych Diecezji Świdnickiej o puchar KSM.

Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, której przewodniczył ks. Jakub Klimontowski wraz z asystą. Swoją obecnością również zaszczycił nas ks. Proboszcz Krzysztof Iwaniszyn, który mówił, że będąc na Mszy Św. przed tak ważnym turniejem dajemy żywe świadectwo naszej wiary i życzył nam powodzenia w rozgrywkach. Następnie rozpoczęły się zawody, w których uczestniczyło sześć drużyn: z Nowej Rudy – Słupca, Świdnicy, Kłodzka, Głuszycy, Dziećmorowic i Kamieńca Ząbkowickiego. Wszyscy dzielnie walczyliśmy do samego końca.

Pierwsze miejsce zajęła dziećmorowicka drużyna z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Drugie – drużyna z Kamieńca Ząbkowickiego z parafii Wniebowzięcia NMP i św.Jakuba Starszego. Trzecie młodzież ze Świdnicy z parafii św. Andrzeja Bobolii. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Głuszycy z parafii pw. Chrystusa Króla. Piąte – drużyna z Nowej Rudy – Słupca. Miejsce szóste zajęła młodzież z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku.

Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tego dzieła, a zwłaszcza szczególne podziękowania składamy Panu Tomaszowi Kilińskiemu – Burmistrzowi Miasta Nowa Ruda, Panu Pawłowi Marciniakowi – Prezesowi Zarządu Centrum Turystyczno – Sportowego za udostępnienie nam hali, Panu Adamowi Hausmanowi – Wójtowi Gminy Walim za wypożyczenie autobusu, Pani Stasi za pyszne pierogi i Wam droga młodzieży wraz ze swoimi opiekunami za to, że wzięliście udział w turnieju i stworzyliście miłą i sympatyczną atmosferę, mimo zaciekłej rywalizacji. Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się za rok!

 

/K

Komentarze zostały wyłączone.