Taize – Ryga 2016

wpis w: Aktualności | 0

Po raz kolejny grupa młodzieży wyjechała w tym roku na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbyło się w Rydze. Organizatorem wyjazdu był KSM. Była to jedyna grupa z naszej diecezji i liczyła 60 osób w tym aż 4 księży.

Po drodze zwiedzaliśmy Wilno, i uczestniczyliśmy w Mszy w Ostrej Bramie. Do Rygi dotarliśmy 28 grudnia i zostaliśmy skierowani do parafii. Większość trafiła do rodzin, które okazały wiele serdeczności. Codziennie braliśmy udział w spotkaniach modlitewnych w parafiach i wielonarodowych grupach dyskusyjnych. Potem był czas na zwiedzanie i na różne spotkania tematyczne. Największe wrażenie na wszystkich wywierały modlitwy wieczorne.


Co najmniej połowa uczestników naszego wyjazdu była już po raz kolejny na spotkaniu Taize, zaobserwować też można tendencje wzrostową, co napawa optymizmem na przyszłość. Wśród młodych można także stwierdzić rodzące się nici przyjaźni, jest to ważne także dla przyszłości KSM.


Ciekawym doświadczeniem jest również wielokulturowość wszystkich uczestników spotkań Taize, młodzi nie boją się wymieniać poglądami, rozmawiać, bawić, modlić i nawzajem po prostu poznawać.

Komentarze zostały wyłączone.